Jarosław Narymunt Rożyński

Zmiany na mapie Rzeczypospolitej Polski

12 lipiec 2017r

Rządząca partia narodowo-socjalistyczna wprowadza zmiany na mapie kraju przed zbliżającymi sie wyborami samorządowymi. Chodzi tutaj o około 25 jednostek gminnych, 2 jednostki powiatowe i 12 województw. Niewielkie przeciągnięcie granicy jednej gminy na korzyść innej gminy pozwoli uzyskać lepsze wyniki wyborcze.

W projekcie jest również nadanie nowych granic administracyjnych miast oraz zmiany budżetowe dla jednostek samorządowych. Dla przeciętnego obywatela zmiany te wyglądają jak kwestie kosmetyczne, a jednak mogą one wpływać na wyniki zbliżających się wyborów. Warto tutaj przypomnieć, jak wyglądał sukces PSL i w jaki sposób zostały tutaj wykorzystane wszystkie sztuczki politycznej kuchni w celu podniesienia wyniku partii.

Co ciekawe, nie tylko nikt nie pyta tutaj mieszkańców o zgodę, ale również brak jest powszechnej świadomości, że takie zmiany w ogóle są przeprowadzane. Dzięki biernej postawie zwykłych ludzi, partia trzymająca władzę jest w stanie uruchomić wszelkie mechanizmy pozwalające utrzymać władzę. Warto natomiast w takich okolicznościach zadać podstawowe pytanie - czy to jest jeszcze demokracja i czy to jest jeszcze państwo prawa ?

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl