Jarosław Narymunt Rożyński

Zapaść demograficzna w Rosji

1 sierpień 2016r

Granica pomiędzy Chinami a Rosją jest praktycznie czysto wirtualna. Chińska Republika Ludowa nie ukrywa swoich planów kolonizacyjnych Syberii. Zapadająca się demografia rosyjska przyśpiesza ten proces.

Statystyki w tym zakresie są oszałamiające. W Rosji w ciągu ostatnich 10 lat na Syberii zniknęło ponad 11 tysięcy wiosek i 290 miast.

Syberia pustoszeje.

Średnia gęstość zaludnienia Syberii i Dalekiego Wschodu 2 osoby na kilometr kwadratowy. Dla porównania średnia gęstość zaludnienia w Polsce wynosi 123 osoby na kilometr kwadratowy. Średnia gęstość zaludnienia Środkowej części Rosji to 46 osób na kilometr kwadratowy. Natomiast średnia gęstość zaludnienia Chin to aż 140 osób na kilometr kwadratowy, a przecież znaczącą część tego kraju stanowi pustynia. Dla porównania średnia gęstość zaludnienia Japonii to 338 osób na kilometr kwadratowy.

Powstaje zatem pytanie - po co Rosja w ogóle brała się za podbijanie Syberii i Kuryli ?

Federacja Rosyjska jest największym państwem na świecie, z największymi zasobami naturalnymi. Jednocześnie większość jej mieszkańców żyje w biedzie.

Proszę sobie wyobrazić, co działoby się, gdybyśmy Rosję i Niemcy zamienili miejscami. Kto byłby dzisiaj światowym hegemonem wyprzedzającym Stany Zjednoczone ?

Federacja Rosyjska znalazła się w obliczu demograficznej i moralnej katastrofy o nieznanych dotychczas rozmiarach.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl