Jarosław Narymunt Rożyński

Unia Europejska nakłada sankcje na Polskę

14 listopada 2016r

Po apelach o szanowanie prawa w Polsce przyszedł czas na zapłacenie surówej kary za nie przestrzegananie konstytucji. Nie pomogły instytucje Unii Europejskiej, Komisja Wenecka, ani nawet krytyka ze strony ONZ. Nadchodzi kolejna faza nacisku ze strony wspólnoty międzynarodowej : sankcje gospodarcze.

Kolejnym elementem będzie przede wszystkim wstrzymanie środków płynących z Unii Europejskiej. Wstrzymane zostaną niemal wszystkie dotacje i przepływy z unijnych środków. Niestety może to przynieść skutek odwrotny do zamierzonego - rząd jeszcze bardziej zdusi obywatela wmawiając mu, że za jego los odpowiedzialny jest "zgniły zachód" i niemieckie media.

Dług publiczny rośnie w Polsce w zatrważającym tempie. To nic innego jak efekty populistycznych decyzji i wprowadzania rozwiązań z epoki bolszewizmu. Efekt widać nie tylko po cenach w sklepach ale również wartości rynkowej polskiej złotówki.

Oficjalnie sankcje zostaną wprowadzone bocznymi drzwiami jako wątpliwości Komisji Europejskiej dotyczące zasad organizowania przetargów na finansowanie ze środków unijnych projektów infrastrukturalnych. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że Europa liczy na przywrócenie praworządności w Polsce.

Prędzej zobaczę demonstracyjne opuszczenie Unii Europejskiej przez Polskę, niż podporządkowanie się PIS jakimkolwiek wytycznym organizacji międzynarodowych.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl