Jarosław Narymunt Rożyński

Rusza przetarg na śmigłowce - widmo

18 luty 2017r

Wielokrotnie w zeszłym roku Minister Obrony podawał daty, kiedy do Polski dostarczone będą śmigłowce bojowe. Do dnia dzisiejszego żadna z obiecanych maszyn nie ujrzała polskiego nie ma. Podobnie jak w przypadku budowy polskich okrętów, polskie śmigłowce to kolejny przykład tego jak Polakom można kłamać prosto w oczy nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Trudno poważnie traktować państwo, w którym władzę sprawuje Minister Finansów deklarujący z uśmiechem, że prawo nie jest najważniejsze, a na czele Ministerstwa Obrony stoi osoba, która od wielu lat po prostu kłamie i opowiada bajki, co ślina na język przyniesie. To co dzieje się na codzień w Polsce jest tak abstrakcyjne i nie do pojęcia przez mieszkańców zachodniej Europy, ze po prostu przestali te wszystkie kwestie traktować poważnie. Ot, taki dziki kraj na wschodzie, gdzie jakiś półtorametrowy wariat przestawia Premiera i Prezydenta wedle uznania, a na czele wojska stoi wariatuncio.

Czy ktokolwiek będzie ryzykował pogorszenie stosunków z Rosją z powodu partykularnych interesów nieprzewidywalnych wariatów ? Z całą pewnością nie. Polska jest na marginesie politycznym całego cywilizowanego świata i to na dodatek na własne życzenie.

Dziwić się tylko można, że takie rzeczy mają miejsce w Europie. Cóż, Azja ma swoją Koreę Północną, a Europa ma swoją Polskę. Na każdym kontynencie znajdzie się swojego rodzaju "dom wariatów", w którym mieszkańcom wydaje się, że świat się kręci wokół ich burdelu.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl