Jarosław Narymunt Rożyński

Rosja ponownie łamie traktaty międzynarodowe

8 luty 2017r

Federacja Rosyjska rozmieściła nowe rakiety samosterujące naruszając tym samym układ o likwidacji pocisków rakietowych średniego i krótkiego zasięgu z 1987r. Pomimo serdecznych gestów na linii Trump - Putin, interesy geopolityczne obu państw nie zmieniły się i nadal pozostają w fundamentalnej sprzeczności.

Rosja gra na odbudowę ZSRR kosztem państw na zachodzie, natomiast USA uważają, że bez problemu rozniosą Rosję i podporządkują swoim wpływom. Tym tazem jednak większą wagę zaczął odgrywać czas. Rosjanie liczyli na to, że Amerykanie będą chcieli szybciej porozumieć się z Rosją, aby uporać się z rosnącą strefą chińskich wpływów gospodarczych. Tymczasem USA nie myślą o tym, jak dogadać się z Rosją, ale jak ją roznieść i podzielić. Celem bowiem jest utworzenie quasi republik na wschód od Uralu i wprowadzenie "rosyjskiej wiosny" na wzór chaosu w krajach arabskich Bliskiego Wschodu.

Donald Trump wraz z senatem gra w zabawę w dobrego i złego ojca. W ciągu dnia opowiada o tym, jak ważna i skuteczna jest Rosja oraz o poprawie stosunków pomiędzy USA i Rosją, a tego samego dnia wieczorem amerykanie nakładają kolejne sankcje na Rosję oraz podporządkowują sobie kolejne rynki zbytu. Amerykanie bez mrugnięcia okiem są gotowi zamienić Ukrainę w drugi Afganistan stosując podobną taktykę do tej, która doprowadziła do rozpadu ZSRR. Na wiosnę możemy zatem spodziewać się znaczącej intenstyfikacji walk na wschodniej Ukrainie, z przejściem do kontrataku włącznie.

Nikt nie ma bowiem wątpliwości, że kluczem do rozbicia Federacji Rosyjskiej jest rozbicie jej gospodarki.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl