Jarosław Narymunt Rożyński

Rosja buduje sterowce i żaglowce

3 maj 2017r

Kryzys ekonomiczny w Rosji daje się we znaki chyba coraz bardziej, skoro kraj uważający się za paliwowe i gazowe mocarstwo zaczyna szukać oszczędności cofając się do poprzedniej epoki. Oto bowiem okazuje się, że rosjanie całkiem poważnie rozważają ponowne uruchomienie sterowców i żaglowców. Nie wykluczone, że kolejnym pomysłem będzie kawaleria konna, katapulty i balisty.

Oczywiście każda idea ma swojego promotora i nie inaczej jest tym razem. Orfiej Kozłow przekonuje o zaletach sterowców nad samolotami i śmigłowcami.

Podczas gdy USA testują rakiety pionowego startu i lądowania, pracują nad programem transporterów na orbicie ziemi oraz szukają lepszych materiałów do pozyskiwania i eksloatacji energii słonecznej, Rosja zwraca się w kierunku sterowców i żaglowców. Te różnice mentalnościowe powinny wyraźnie uświadomić nam, jakim państwem jest Federacja Rosyjska i jak odległe horyzonty intelektualne reprezentuje.

Może bowiem okazać się już całkiem niedługo, że USA dysponują bronią masowego rażenia na orbicie i ustanowią światowy ład na miarę imperium XXI wieku, podczas gdy w Rosji na Placu Czerwonym ludzie będą podziwiać balony i konie, w przekonaniu że są mocarstwem światowym.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl