Jarosław Narymunt Rożyński

Piramida finansowa ZUS

22 grudnia 2016r

Od przyszłego roku znów wzrośnie wysokość składki ZUS. Jest to największa blokada dla rozwijającego się biznesu w Polsce i jedna z podstawowych przyczyn wszystkich bankructw w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Od 2017 roku składki ZUS wyniosą łącznie dla przedsiębiorcy około 1200 zł. Oznacza to, że musi on oddać rocznie kwotę około 14 400 niezależnie od tego czy osiąga w danym okresie rozliczeniowym przychód czy stratę.

Jednocześnie nikt nie ma wątpliwości, że cala struktura systemu emerytalnego jest o krok przed bankructwem. Kolejne rządy starają się ten termin odłożyć na kolejną kadencję, ale w końcu przyjdzie taki moment, kiedy trzeba będzie powiedzieć stop.

Jednak podobnie jak w przypadku całego systemu finansowego polskiej gospodarki - jest to już problem przyszłych pokoleń, a nie polityków zasiadających obecnie w Sejmie. Tam nikogo nie martwi fakt długu ponad biliona złotych czy też los przyszłych pokoleń. Liczy się już tylko to, co jest tu i teraz, a nie przyszłość narodu.

Takich sobie wybraliście przywódców i takie będą tego wszystkiego konsekwencje.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl