Jarosław Narymunt Rożyński

Partia przejmuje skarb państwa

25 sierpnia 2016r

Od 1 stycznia państwowe firmy przejmą nowi nadzorcy. Ministerstwo Skarbu Państwa zostanie zlikwidowane. Spółki Skarbu Państwa zostaną przekazane do poszczególnych ministerstw, które będą nimi zarządzały w sposób bezpośredni.

Przy tej okazji nie jest tajemnicą, że większość kadry menadżerskiej zostanie wymieniona, a nowe kontrakty będą gwarantowały utrzymanie władzy również po zmianie koalicji rządzącej. Na czele nowych struktur bedzie stała kolejna rada narodowa, która de facto będzie swojego rodzaju nadzorem nad decyzjami podejmowanymi przez organy zarządzające.

O jakości o doświadczeniu zawodowym ekonomistów PIS najlepiej świadczy fakt, że wg wyliczeń rządowych w 2016 roku zarezerwowano 7,5 mld złotych dla 3,7 mln dzieci uprawnionych do świadczenia 500+. W tym celu zaciągnięto kredyt w wysokości 22 mld złotych i wypłacono 3mld złotych w obligacjach. Jednakże najpóźniej pod koniec października lub na początku listopada - zabraknie środków na wypłatę świadczeń. Gdzie zatem podziały się te wszystkie pieniądze ? Czy dokonano tutaj jakiegoś skoku na kasę ?

Brutalna prawda zawiera się w prostym pytaniu - po co nam Ministerstwo Skarbu skoro skarbiec pusty ?

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl