Jarosław Narymunt Rożyński

Opłata paliwowa

9 lipiec 2017r

Nowy podatek do początek nadchodzącego kryzysu finansowego w Polsce. Jest to zaledwie wstęp do szeregu dodatkowych mechanizmów grabiących środki społeczeństwa na potrzeby realizacji obietnic socjalnych. Socjalizm zawsze kończy się kryzysem gospodarczym, a rządząca partia narodowo-socjalistyczna wprowadza go w tępie ekspresowym.

Wmawianie ludziom, że to jedynie 25gr na litrze benzyny jest oczywiście kłamstwem. Sam transport paliwa do stacji to również przecież dodatkowy koszt, nie wspominając już o marży związanej z ryzykiem walutowym i utrzymaniem rezerw. Prawdopodobny realny wzrost kosztu paliwa to około 50 groszy na litrze i przełoży się to bezpośrednio na ceny żywności i wszelkich innych produktów i usług.

Na naszych oczach następuje zderzenie fantazji o samochodach elektrycznych i rozkwicie gospodarki IV RP z twardą rzeczywistością rynkową, gdy nagle okazuje się, że to po prostu nie jest możliwe. Na koniec minister od prezentacji zwinie się na ciepłą posadę w innym, zachodnim banku, a za jego głupotę zapłacą zwykli obywatele, którzy zostaną w tym bagnie jeszcze przez bardzo długi czas. Szkoda tylko, że jak mówił polski wieszcz, Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl