Jarosław Narymunt Rożyński

Naiwni Kurdowie

9 sierpnia 2016r

Przykro patrzeć, jak naiwność Kurdów wykorzystują Stany Zjednoczone. Z jednej strony żołnierze Ci walczą w Syrii, z drugiej strony atakowani są przez Turcję, a niedługo staną się ofiarą wojsk rosyjskich. Nie ulega mojej wątpliwości fakt, że gdy tylko zakończą się wybory w USA - Rosja przejmie inicjatywę i to w porozumieniu z USA.

Dlaczego tak się dzieje ? Stany Zjednoczone podbijają stawkę. Im bardziej budują siły zdolne do realnej zmiany sytuacji w Syrii, tym bardziej wciągają Rosję w wojnę w Syrii. Celem tej wojny nie jest jednak osiągnięcie jakiegokolwiek celu na Bliskim Wschodzie, lecz wykrwawienie Rosji finansowo i zwrócenie przeciwko niej całego świata Islamu.

Rosjanie bez cienia podejrzliwości dają się wodzić za nos w tej rozgrywce. Dlatego USA bez skrupółów wykorzystają każdego, kto może się przydać w realizacji tego planu.

Za kilka miesięcy Kurdowie znów znajdą się w sytuacji, gdy ktoś wbije im nóż w plecy. Wtedy ponownie będą się orientować na Rosję, co będzie kością niezgody pomiędzy Federacją Rosyjską a Turcją.

Wszelkie nadzieje na uzyskanie niepodległego państwa Kurdystan, są skazane niestety na próżnie. I nie mówię tego by sprawić komuś przykrość lub z niechęci do kogokolwiek. Po prostu taki jest sposób realizacji interesów Stanów Zjednoczonych w regionie, którego ich partnerzy nie chcą przyjąć do wiadomości kierując się falą emocji - nadzieją, ufnością, naiwnością.

Kurdowie zapłacą za to najwyższą cenę. Jest mi ich po prostu, po ludzku żal.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl