Jarosław Narymunt Rożyński

Kiedy wejdą opłaty za leczenie w szpitalach ?

18 czerwiec 2017r

Nie jest tajemnica, że polska służba zdrowia jest praktycznie bankrutem. Kolejne centralizacje a po nich decentralizacje systemu nie są w stanie rozwiązać istniejącego problemu. Powoli zaczyna zdawać sobie z tego sprawę również rządząca partia narodowo-socjalistyczna.

W mediach pojawiły się pierwsze przebłyski informacji o wprowadzonych opłatach za leczenie szpitalne. Stoi to w oczywistej sprzeczności z dotychczasowymi obietnicami rządu. Tego typu ruch z całą pewnością doprowadziłby do spadku popularności władzy, a na to nie mogą sobie pozwolić przed wyborami samorządowymi. Nie wykluczone zatem, że temat został sztucznie wywołany, a rząd zaraz wyskoczy z jakąś nową propozycją super-ustawy, która rozwiąże ten problem od ręki, ale nigdy nie doczeka się swojej realizacji.

Współcześnie poza emerytami mało kto już korzysta ze zdrowotnej opieki publicznej. Nie znam nikogo, kto chodziłby do takiego dentysty, okulisty, czy np. dermatologa. W zasadzie poza SOR służba zdrowia leży i kwiczy.

Nie wykluczone zatem, że rząd przyjmie postawę taką jak dotychczas, czyli nie zrobic nic. Czas jak na ironię, może doprowadzić do tego, że ludzie sami wezmą sprawy zdrowia w swojej ręce i odpłyną w kierunku systemu prywatnego co udrożni przede wszystkim publiczną służbę zdrowia. Mniej pacjentów, to przecież mniej problemów.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl