Jarosław Narymunt Rożyński

Import węgla z Rosji

13 kwiecień 2017r

Sankcje sankcjami, a tymczasem Polska Grupa Górnicza będzie importować węgiel z Rosji. Jak Kali komuś ukraść krowa to dobrze, jak kalemu ukraść to źle. Zastanawiam się tylko, co na to wszystko Niemcy, którym zabrania się importować gaz z Rosji powołując się na sankcje, jednocześnie importując inny surowiec energetyczny.

Jeszcze bardziej kuriozalne jest tłumaczenie, że węgiel z Polski jest zbyt słabej jakości by zaspokoić bierzące potrzeby. Jak to się zatem udawało do tej pory ?

Czytając komentarze polityków w tym zakresie można zwariować. Węgla nie ma, bo nie ma inwestycji. Nie ma inwestycji, bo nie ma pieniędzy. Nie ma pieniędzy, bo nie ma węgla. Jednym słowem koło zamknięte, a w tym samym czasie górnicze związki zawodowe domagają się przywrócenia 14-stek czyli jeszcze jednej dodatkowej wypłaty za pracę w nierentownej firmie. Mało ? Dodajmy jeszcze do tego roszczenia dopłat dla górników, w sytuacji gdy mówi się, że węgla w Polsce brakuje .

Za Gierka węgiel jechał z Polski do Rosji, za PIS węgiel importujemy z Rosji. Rządząca partia narodowo-socjalistyczna pobije wszelkie dotychczasowe rekordy absurdu ustanowione w PRL. I to wszystko w przeddzień kolejnych protestów związków górniczych.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl