Jarosław Narymunt Rożyński

Hurtowe podwyżki dla urzędników

14 grudnia 2016r

Partia dba o swój elektorat. Jednym z elementów utrzymania władzy narodowo-socjalistycznej jest polityka karmienia administracji państwowej. Gwarancją utrzymania stanowiska pracy jest poparcie dla partii i czynny udział w jej życiu publicznym.

Od 1 marca 2017 roku wzrośnie wynagrodzenie urzędników samorządowych. Środki na te wynagrodzenia samorządy muszą pozyskać we własnym zakresie.

Minimalne wynagrodzenie dla szeregowych pracowników zostanie podniesione z 1100zł do 1700zł. Natomiast pracownicy na stanowiskach samodzielnych, takich jak naczelnicy wydziałów, otrzymają podwyżkę o 700zł, a ich minimalne wynagrodzenie wyniesie 2400zł.

Przyznam, że nie bardzo rozumiem, jak ma się to do płacy minimalnej 2000zł. Biorąc pod uwagę ten dodatkowy element "dobrej zmiany", można założyć, że w przyszłym roku wynagrodzenia wzrosną ponownie.

Przeciwko zmianom w sposób oczywisty i naturalny, protestują samorządy. Nikt nie ma bowiem wątpliwości, że nadchodzące zmiany to przede wszystkim dobijanie lokalnej władzy przed wyborami samorządowymi, jak również kupowanie poparcia społecznego administracji publicznej kosztem wszystkich pozostałych obywateli.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

[źródła]

Rząd szykuje podwyżki dla urzędników