Jarosław Narymunt Rożyński

Grecja nadal tonie

7 lipiec 2017r

Sytuacja gospodarcza Grecji w coraz większym stopniu zaczyna przypominać to, co znamy z Argentyny czy Wenezueli. Problemem całej Europy jest jedna fakt, że ma to niestety również wpływ na kurs waluty Euro. Nie dziwi zatem fakt, że do dnia dzisiejszego nie ogłoszono bankructwa Grecji, lecz kolejne pożyczki, które raczej należy nazwać darowiznami.

W kolejnym pakiecie finansowym dla Grecji ma się znaleźć około 8 miliardów euro. Warto w takich okolicznościach postawic pytanie, jak kraj z ponad 300% zadłużeniem PKB zamierza oddać te pieniądze i w jakiej perspektywie czasu. Nikt chyba tutaj nie ma wątpliwości, że Grecja nigdy nie spłaci swoich zobowiazań, ani tym bardziej nie zreformuje swojej gospodarki.

Przy okazji tej sytuacji warto przypomnieć, że już niedługo Polska również dołączy do krajów dopłacających do kolejnych transzy finansowych płynących w kierunku Grecji. Ciekawe, czy wtedy będziemy równie spokojni i cierpliwi jak obecnie, gdy okaże się, że polscy podatnicy utrzymują swoich kolegów z Grecji.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl