Jarosław Narymunt Rożyński

Gotówka to dla rządu problem

26 kwiecień 2017r

Wydawałoby się, że globalizacja nie jest pojęciem obcym dla obecnego Ministra Finansów oraz Ministra Rozwoju. Tymczasem okazuje się, że rząd coraz większymi krokami stara się maksymalnie zminimalizować obrót złotówki w gotówce. Przyczyną takiej sytuacji jest oczywiście szukanie dodatkowych środków w budżecie oraz zbliżające się wybory.

Zupełnie nie trafione są tutaj uzasadnienia, iż celem rządu jest cyfryzacja. Każdy świadomy obywatel zdaje sobie sprawę, że skoro rząd najpierw powołał super służbę specjalną (KAS), która poza kontrolą prokuratora czy sądu może obserwować i obciążać konta podatników, to kolejnym krokiem jest własnie zmuszenie obywateli do przeniesienia środka ciężkości swoich rozliczeń z gotówki na transfery elektroniczne. Tymsamym urząd pod byle pretekstem ściągnie nam z konta pieniądze, a Minister Sprawiedliwości, który dzisiaj jest już "nad-sędzią" dla wszystkich sądów, zadba abyśmy tych pieniędzy nigdy na drodze sądowej nie odzyskali.

Dobro partii ponad dobrem Obywatela.

Absurdalnym pomysłem tego planu jest utworzenie funduszu, z którego wypłacane będą dotacje dla firm, a tak naprawdę trafią one końcowo do producentów urządzeń fiskalnych. Jest to oczywiste i jawne transferowanie publicznych pieniędzy do zaprzyjaźnionych producentów przy uzyciu podatników w formie pośredników. Nie jest bowiem tajemnicą, że nie wszystkie urządzenia będą spełniały odpowiednie normy i regulacje, zatem docelowo - zarobią "nasi" producenci.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl [źródła]

Gotówka jest wielkim obciążeniem dla gospodarki rocznie