Jarosław Narymunt Rożyński

Dzieci z długami u komornika

19 kwiecień 2017r

W Polsce, jak w państwie trzeciego świata, małoletni znakowani są długami. Do Rejestru Dłużników prowadzonego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor wpisywane są osoby niepełnoletnie, głównie dzieci w wieku szkolnym. Średnia wysokość długu to 2000 zł.

Absurdy w Polsce przekraczają kolejne granice. Z jednej strony za czyny osób nieletnich odpowiadają dzieci, z drugiej strony dzieci przejmują długi swoich rodziców. Zasada odpowiedzialności zbiorowej tak powszechnie stosowana w epoce głębokiego socjalizmu, ma się całkiem dobrze w dzisiejszej Polsce.

Osobną, budzącą niepokój sprawą jest istnienie różnego rodzaju "rejestrów" osób, którym przypisuje się zobowiązania. Przypomina to "listy niewolników" kolonizatorów przewożących niewolników z Afryki do Ameryki Północnej. Przyszłość takiego człowieka, w dużej mierze zależy od tego, co znajduje się na jego liście.

Nie ma się co oczukiwać i należy rzeczy nazywać po imieniu. Polacy od dziecka traktowani są jak współcześni niewolnicy, których jedynym życiowym zadaniem powinno być dostarczanie pieniędzy "swoim panom".

Rządząca partia narodowo-socjalistyczna zadłużyła państwo do takiego stopnia, że nasze prawnuki będą się rodziły już z komorniczym tytułem wykonawczym, który będzie im nakładany na rączke tuż po urodzeniu.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl