Jarosław Narymunt Rożyński

Dobra mina do złej gry

16 listopad 2016r

To co PIS wyprawia w mediach nie można nazwać inaczej. Podczas gdy agencje ratingowe obniżają notowania Polski, w mediach cały czas tłoczona jest propaganda sukcesu. Skąd my to znamy? Czy w tempie ekspresowym cofnęliśmy się do PRL ?

W ciągu roku po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość naraziliśmy się wszystkim międzynarodowym instytucjom finansowym i politycznym. Jedną z pierwszy reakcji na wprowadzenie narodowego socjalizmu pod kryptonimem "Plan Morawieckiego" było obniżenie ratingu Polski przez agencję Standard & Poor. Była to pierwsza obniżka ratingu w historii Polski i pierwszy efekt tzw. dobrej zmiany.

Pozostałe najważniejsze agencje nie podjęły takiego kroku jednak zdecydowały się wskazać wyraźnie, że sytuacja zmierza w złym kierunku. Agencja Moody w maju obniżyła perspektywę ratingu, co można tłumaczyć dosłownie jako ostatni krok przed obniżeniem ratingu, jeżeli nie podejmiemy radykalnych działań w odwrotnym kierunku do obecnego stanu rzeczy.

Czytając wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości widzimy jak bardzo nie orientują się oni w dzisiejszej gospodarce wolnorynkowej. Spory toczone z Komisją Europejską, Komisją Wenecką oraz Organizacją Narodów Zjednoczonych doprowadzą kraj do ruiny w ciągu kilkunastu miesięcy.

Czy naprawdę było warto ? W imię jakich wartości ?

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl