Jarosław Narymunt Rożyński

Czystki w aparacie skarbowym

2 czerwiec 2017r

Zaledwie kilka dni temu opinia publiczna dowiedziała się, że koszta związane z wdrożeniem programu 500+ są znacznie większe niż przewidywano, by dziś usłyszeć, że w aparacie skarbowym trwają czystki polegające na wymianie aktualnych pracowników, na nowych i zdyscyplinowanych żołnierzy partii. Około 3000 osób pożegna się ze swoimi etatami, a na ich miejsce już teraz partia narodowo-socjalistyczna dyscyplinuje swoje kadry. Głównym zadaniem administracyjnego wojska będzie przede wszystkim grabież majątku obywateli.

Jakby nie nazwać i nie argumentować tej transformacji, to nikt chyba nie ma wątpliwości, ze jest to wymiana kadrowa pod doraźne potrzeby rządzącej partii. Dotychczasowe gnębienie przedsiebiorców nie jest już wystarczającym mechanizmem łatania budżetu państwa i trzeba sięgnąć po daleko bardziej radykalne metody. W tym celu potrzeba kady, która jest o wiele silniej zmotywowana, niż zwykli urzędnicy państwowi. Tutaj potrzeba ludzi, którzy będą przekonani o swojej wyjątkowości, wyższości nad pozostałymi obywatelami, o pełnieniu wielkiej misji dziejowej w budowie IV Rzeczypospolitej Ludowej.

Ze zmianami tradycyjnie nie zgadzają się pracownicy związków zawodowych. Dla partii nie stanowi to żadnego problemu. Sądy i media są pod kontrolą, wszystko można dzisiaj przepchnąć kolanem.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl