Jarosław Narymunt Rożyński

Będą dalsze masowe zwolnienia w mediach

10 sierpnia 2016r

Rząd zamierza w czwartym kwartale przeprowadzić szereg zmian, które z całą pewnością wywołają sprzeciw społeczny. Żeby już teraz opanować możliwe konsekwencje - masowo wymieniani są dziennikarze w mediach publicznych. Czystki obejmą praktycznie wszystkie stanowiska, a na miejscu wieloletnich współpracowników pojawią się żołnierze partii.

Pomijam tutaj kwestię konkursu na prezesa TVP, bo jest to po prostu żałosna farsa. Przypomina ona działania poprzednich rządów PIS, gdzie jeden brat ogłaszał konkursy, które zawsze wygrywał brat bliżniak. Prawo i Sprawiedliwość w rządzeniu kieruje się tylko jedną zasadą : teraz kurwa wszystko moje!

W warunkach wolnego rynku jest to oczywiście medialne samobójstwo. Zwolnieni dziennikarze powędrują do niezależnych mediów, a wraz z nimi - ich odbiorcy. Ludzie w dzisiejszych czasach większość czasu spędzają korzystając z Internetu, a nie telewizji publicznej. Nie pomogą "sondaże" organizowane przez ośrodki sponsorowane przez rząd i partię.

Partyjny skok na media to skok do basenu, w którym nie ma wody. Na razie PIS jeszcze leci w dół kręcąc piruety, lecz niedługo już zderzy się z ziemią, czyli z rzeczywistością.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl