Jarosław Narymunt Rożyński

Amerykańskie bazy w Europie Wschodniej

16 kwiecień 2017r

Władimir Putin podczas jednej z wielu konferencji prasowych podkreślił, że to co robią Amerykanie w Polsce, to dopiero początek dużo większej operacji. Jego zdaniem USA najpierw stawiają punkty startowe i magazyny logistyczne, a następnie masowo sprowadzają do regionu całą infrastrukturę. Adekwatnym krokiem ze strony Rosji, której po prostu nie stać na takie działania, będzie rozbudowa potencjału nuklearnego.

Nie jest tajemnicą, że do Polski ma zostać sprowadzona artyleria średniego i dalekiego zasiegu. George Friedman pisał o tym już w 2004 roku, a kolejne prace w tym zakresie tylko potwierdzały kierunek obrany przez Stany Zjednoczone. Polska ma bowiem być "klinem" pośrodku Europy, który uniemożliwi integrację gospodarczą Europy i Azji, co jest bezpośrednim zagrożeniem dla interesów gospodarczych USA.

Armia Stanów Zjednoczonych to prawdziwy kolos. Decyzje podejmowane są powoli, ale ich skala i zasięg mają znacznie dla wszystkich państw na świecie. Budżet obronny USA jest większy niż 18 następnych państw razem wziętych.

Nie ma zatem wątpliwości, że hegemon jest tylko jeden.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl