Jarosław Narymunt Rożyński

Alimenty na słupa

26 luty 2017r

Witamy w świecie "Franza Kafki", w kraju, w którym najsłynniejszy w Polsce "alimenciarz" jest liderem opozycji, a komornik ściąga alimenty od mężczyzn, którzy nie mają dzieci. I to wszystko w imieniu prawa, zatwierdzone prawomocnym wyrokiem sądowym.

Jak Waszym zdaniem na takie rewelacje z Polski reagują Niemcy czy Francuzi ? Mniej więcej tak samo, jak Polacy na materiały z Korei o lądowaniu pierwszego człowieka na słońcu.

Dzisiaj każdy mężczyzna w Polsce może zostać płatnikiem netto niezależnie od tego czy ma dzieci, czy też nie. I nie chodzi tutaj bynajmniej o kwestię badania domniemanego ojcostwa, na które kobieta jako matka dziecka może się oczywiście nie zgodzić, mimo iż nie dotyczy to jej bezpośrednio. Okazuje się bowiem, że płatnikiem alimentów może zostać również mężczyzna, który nigdy nie widział na oczy zarówno matki jak i dzieci, których utrzymanie mu nakazano.

Media w całej Polsce nagłośniły sprawę Pawła Nowakowskiego, któremu od 4 miesięcy zablokowano dostęp do własnych pieniędzy. Komornik zajął środki tytułem alimentów, na dziecko w Szczecinie, które nie jest córką Pawła.

Na dodatek, jak się potem okazało, prawdziwy ojciec dziecka odsiaduje wyrok w Starogardzie. Możnaby powiedzieć, że nic się nie stało... Sąd przeprosił za pomyłkę, ale komornik do dnia dzisiejszego, jak wynika z materiałów, pieniędzy nie oddał.

Na koniec ciśnie się na usta pytanie - jaka jest granica absurdów w polskim sądzie ? Czy nie jest to kolejny, wyraźny dowód na to, jak bardzo potrzebna jest restrukturyzacja całego wymiaru sprawiedliwości ?

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl [źródła]

Sąd znalazł mu córkę komornik zajął konto za alimenty