Jarosław Narymunt Rożyński

Seryjny samobójca w Rosji

5 stycznia 2015r

Znany z Polski seryjny samobójca zawitał chyba ostatnio na dłużej do Rosji. Niedawno zastrzelił się minister spraw wewnętrznych autonomicznej Republiki Mari El. Wiaczesław Bucznew. W ostatnich dniach usłyszeliśmy również o samobójstwie generała Anatolija Kudriawcewa, który był zastępca dowódcy lotnictwa dalekiego zasięgu.

Rosyjski generał został znaleziony martwy w swoim moskiewskim mieszkaniu. Oficjalnie przyczyną samobójstwa był... ból żołądka.

Niespełna rok temu zastrzelił się kontradmirał Wiaczesław Apanasienko, który również podobno nie mógł znieść bólu spowodowanego rakiem trzustki.

W mediach głównego nurtu wszystkie te przypadki przedstawiane są jako "skrócenie sobie i tak krótkiej już i z góry określonej drogi".

O czym nam mówią te wszystkie informacje ?

Jest to tzw. konsolidacja szeregów, w ramach której zmiażdżone zostają "najsłabsze ogniwa". Taka koncentracja siły i presji na własne struktury charakterystyczna jest przed przygotowaniami do ofensywnego kroku. Otwarte pozostaje pytanie, w którym kierunku zamierza ruszyć Rosja.

- Jarosław Narymunt Rożyński,