Jarosław Narymunt Rożyński

Wybory prezydenckie 2015 - WSZYSCY przeciw POPIS

1 grudnia 2014r

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem - Inimicus, hostis noster es - ta łacińska sentencja powinna zawisnąć na ścianie wszystkich partii politycznych obecnych na polskiej scenie politycznej. Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że od 25 lat Polska została zabetonowana przez układ post-solidarnościowy, który utożsamia to wszystko, z czym niegdyś walczyliśmy mając na ustach słowa wolności, solidarności i uczciwości władzy wobec obywateli. Afera taśmowa, afera gruntowa, minister mówiący o Polsce jak o tworze wyłącznie teoretycznym, kolejna kompromitacja przy organizacji wyborów, budowa metra od 50 lat, danina na ZUS, hiper-emigracja, finansowanie partii politycznych z pieniędzy przynoszonych w niemieckich siatkach na zakupy, coraz większe podatki, z których finansowane są spoty, przy których tylko "polska Ciciolina" ma dreszcze (sorry, taki mamy klimat!), matki którym odebrano możliwość zakupu leków dla niepełnosprawnych dzieci, to wszystko nie jest w stanie ruszyć układu AWS, który stworzył iluzję podziału na koalicję i opozycję. Prawdziwa opozycja nie istnieje w Polsce i właśnie teraz musi się narodzić !

Wybory prezydenckie stawiają fundamentalne pytanie - czy nadal jesteśmy skazani na wybór pomiędzy PO a PIS ? Cóż to za fałszywa iluzja skoro wiadomo, że PIS 8 razy z rzędu nie wygrał praktycznie żadnych wyborów. Co to za iluzja demokracji, skoro politycy PO i PIS przechodzą z jednej partii do drugiej i z powrotem od 25 lat, tylko po to, aby dziś znaleźć się w nieco bardziej przychylnym sondażom świetle. Jaką władzę naprawdę ma Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, skoro do tej pory jego rola ograniczała się wyłącznie do podpisywania tego, co przedkładała partyjna koalicja rządząca ? Ludzie protestowali na ulicach, gdy został podwyższony wiek emerytalny - nikt się nie liczył z ich głosem. Ludzie protestowali, gdy pojawiła się kwestia wysłania 6-latków do szkoły. Zebrano wymaganą ilość podpisów pod wnioskiem o referendum, a Sejm ten wniosek wyrzucił do kosza. Znacjonalizowano nasze oszczędności, a dopiero potem skierowano wniosek o sprawdzenie czy jest to zgodne z Konstytucją. Po raz kolejny został utajniony raport w sprawie ZUS, a już w tej chwili mówi się o ograniczaniu prawa do informacji publicznej, jak również do cenzurowania treści w Internecie postrzeganych jako niebezpieczne dla interesu państwa. Gdzie w tym wszystkim jest nasze prawo do wolności i demokracji ?

Kolejne afery nie są w stanie obudzić społeczeństwa. Nadzieja Polaków umarła uduszona w papce medialnej serwowanej celem zakrycia rzeczywistości. Gdy tylko pojawia się informacja o kolejnej aferze i na jaw wychodzą fakty dotyczące tego, jak jesteśmy codziennie na masową skalę okradani przez polityków partyjnych - momentalnie pojawia się sprawa "matki madzi", "mgły Smoleńskiej" albo "nie uwierzysz, co powiedział on". Wiadomości medialne zaczynają się od "społeczeństwa wstrząśniętego informacją, która nie ma dla niego absolutnie żadnego znaczenia". Śledziliśmy losy zaginionego dziecka gdzieś w Portugalii, walki na pomidory w Hiszpanii, koronacji w Wielkiej Brytanii, tragedii Diany, a nie jesteśmy w stanie wyśledzić aktualnego poziomu zadłużenia Polski, skali bezrobocia lub końca emigracji naszych dzieci. Jesteśmy masą ugniataną przez aparat władzy, który obstawił dwie opcje tej samej karty. Od 25 lat nie mamy żadnego realnego wyboru lub wpływu na POPIS, który zawłaszczył sobie całkowicie całe życie polityczne. Dlaczego większość portali ma w czołówce tytuły "Niemieckie media..." ? Dlaczego polskie (?) wiadomości śledzą na bieżąco życie przywódcy Korei Północnej, a nie informują nas o tym, co się dzieje w Czechach, Słowacji, Szwecji czy Litwie, które są przecież naszymi bezpośrednimi sąsiadami ? Co mnie interesuje ślub Kwaśniewskiej lub tragedia łosia na Podhalu ? Kiedy dowiem się o funkcjonującym w końcu Pendolino, które rusza od 25 lat i wyruszyć nie może ? Kiedy pojadę z Gdańska do Białegostoku autostradą ? Kiedy będę mógł spokojnie zarejestrować się do lekarza bez terminu za kilka miesięcy ? Kiedy młodzi Polacy nie będą we łzach żegnać się ze swoimi dziećmi i swoimi rodzicami na lotnisku ?!

Największym absurdem jest zachowanie w tej chwili wszystkich partii politycznych poza układem POPIS. To do Was kieruję te słowa! Nie ma innej możliwości obalenia układu AWS zwanego potocznie POPIS, jak zjednocznie swoich sił przeciwko wspólnemu wrogowi. Nie ma innej możliwości wprowadzenia różnorodności do polskiej sceny politycznej jak tylko szerokie połączenie partii politycznych WSZYSTKICH sił niezależnie od światopoglądu, programu gospodarczego czy też rodowodu. Naród Polski nie wytrzyma kolejnych 5 lat monopartyjności POPIS! Ile jeszcze ludzi musi w Polski wyjechać, abyście zaczęli przedkładać dobro Polski ponad swój własny interes partyjny? Czy cała Wasza działalność polityczna ma sprowadzać się do bycia rolą przystawki ? Czy to jest szczyt Waszych ambicji ?!

Nie ma wątpliwości, że kandydat na urząd Prezydenta wysunięty przez SLD, lub Twój Ruch, Ruch Narodowy, Kongres Nowej Prawicy, Demokrację Bezpośrednią, Solidarną Polskę, Polskę Razem, Partię Zielonych, Partię Demokratyczną, Stronnictwo Demokratyczne, Partię Kobiet, Unię Polityki Realnej, Unię Polskich Ugrupowań Monarchistycznych, Partię Libertariańską, Ruch Sprawiedliwości Społecznej i ponad 250 innych partii politycznych funkcjonujących w Polsce - ŻADEN Z TYCH KANDYDATÓW NIE MA SZANS. Apart POPIS dysponuję 90% środkami finansowymi przeznaczonymi na wszelkie wybory - począwszy od samorządowych, poprzez parlamentarne, a skończywszy na prezydenckich. Oczywiście wszystkie te pieniądze wyciągane są z budżetu Państwa - czyli z naszych podatków! Musimy zatem połączyć swoje siły celem wystawienia JEDNEGO kandydata reprezentujący szeroki obóz partyjny i jednocześnie wprowadzający WSZYSTKIE SIŁY OPOZYCYJNE do partycypacji w sprawowaniu władzy.

Prezydent Rzeczypospolitej musi być BEZPARTYJNY i musi stanowić mur, który chroni obywateli przed zachłannością sejmowych partii politycznych. Tylko kandydat posiadający poparcie wielu partii politycznych ma szanse wygrać z hegemonią jednej partii politycznej. To nie jest przypadek, że główna partia polityczna wystawiła kandydata, który nie ma szans w nadchodzących wyborach - to element strategii i karta przetargowa w porozumieniu jakie panuje w środowisku POPIS. Dopóki Ministerstwo Sprawiedliwości, Centralne Biuro Śledcze, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencja Bezpieczeńswa Wewnętrznego - będą podlegać pod aktualną ekipę rządzącą w Sejmie - nie będzie w Polsce prawdziwej kontroli społeczeństwa nad politykami, ponieważ każda partia polityczna u władzy w pierwszej kolejności będzie chciała przejąć władzę nad tymi instytucjami. Analogicznie, dopóki Prezydent będzie zakładnikiem poparcia jednej partii politycznej - dopóty będzie wyłącznie wykonywał polecenia przedkładane mu przez prezesa swojej partii politycznej. Ten sam schemat dotyczy w takim samym stopniu kandydata Prawa i Sprawiedliwości, jak równiez Platformy Obywatelskiej !

Jedynym ratunkiem dla Polski jest Prezydent reprezentujący wszystkie formacje polityczne, bezpartyjny, nie podlegający szantażowi jednego środowiska politycznego. Nie dajcie sobie wmówić, że wybory prezydenckie to wybór pomiędzy PO a PIS. Wszystkie partie poza tym układem powinny zawrzeć KONFEDERACJĘ na czas wyborów prezydenckich celem rozbicia układu politycznego, który przez ostatnie lata zawłaszczył Polskę na rzecz jednej partii politycznej : POPIS.

Proszę spojrzeć na sondaże ! Wszyscy kandydaci poza POPIS mają poparcie w okolicach 10% lub jeszcze mniej ! Jaki jest sens wystawiania takiego kandydata z każdej małej partii z osobna ? Tylko po to, aby stanowił swoją twarzą reklamę dla danej formacji politycznej ? Tylko po to, aby można było pomachać kolorowymi chorągiewkami w wieczorze wyborczym ? W takim rozwiązaniu wygrywa zawsze ta sama opcja ! Tym samym automatycznie wszystkie najważniejsze instytucje w państwie obsadzone są wyłącznie jedną opcją polityczną, która formalnie podzielona jest na opozycję i koalicję, ale de facto i jedni i drudzy wywodzą się dosłownie z tego samego środowiska. To iluzja pluralizmu i demokracji !

A teraz proszę spojrzeć na sumę tych wszystkich środowisk politycznych, które stoją w opozycji do formacji POPIS ! Ich połaczony wynik daje realną szansę na zdobycie władzy i podzielenie tej władzy pomiędzy różne środowiska polityczne ! W tej chwili praktycznie cały gabinet cieni urzędującego Prezydenta Bronisława Komorowskiego wywodzi się ze środowiska PZPR oraz Unii Pracy. Czy tak wygląda suwerenny podział władzy pomiędzy ludzi wywodzących się z różnych środowisk partyjnych ? Czy tak wygląda zaplecze Prezydenta będącego reprezentantem wszystkich Polaków ? Czy lepszy jest taki model sprawowania władzy, czy też taki w którym zaplecze głowy państwa złozone było z reprezentantów wszystkich opcji politycznych, dzięki czemu mielibyśmy w państwie RÓWNOWAGĘ I STABILIZACJĘ a nie hegemonię jednego środowiska. Jestem głęboko przekonany, że w otoczeniu Prezydenta powinni znaleźć się ludzie ze wszystkich partii politycznych ! Czy naprawdę tak trudno wyobrazić sobie gabinet, w którym przy jednym stole rozmawiają Ryszard Kalisz, Janusz Korwin-Mikke, Barbara Nowacka, Krzysztof Bosak, Wojtek Olejniczak, Jarosław Gowin i wielu innych polityków ? Czy zapomnieliśmy już zupełnie czym jest pluralizm polityczny i stajemy przed wyborem - albo zgadzasz się na PIS lub PO, albo kupujesz bilet do Londynu, Berlina lub Dublina ?

Musicie odłożyć swoje partyjne interesy na bok i zbudować jeden obóz opozycyjny, który przełamie ten monopol. Nie wolno nam dopuścić do tego, aby kolejne lata w Polsce przebiegały pod znakiem kłótni pomiędzy PO a PIS w sprawach, które nie mają absolutnie żadnego znaczenia dla życia i bezpieczeństwa Polaków ! Ostatnie dowody na rozkradanie pieniedzy nawet przy okazji delegacji poselskich pokazuje, że nie ma absolutnie żadnej granicy, której Ci politycy nie byliby w stanie przekroczyć byle tylko gdzieś wyciągnąć z budżetu trochę grosza. To są również WASZE pieniądze !

Państwo jest dobrem wszystkich Obywateli - niech ta żelazna zasada przyświeca Wam przez najbliższe tygodnie. Wyciągam do Was rękę i pokazuję Wam, jak możemy razem zmienić Polskę na lepszą ! Nie wolno nam zmarnować takiej szansy, w okresie, gdy nasze bezpieczeństwo znów zostaje zagrożone przez chaos nadciągający ze wschodu ! W tej szczególnej chwili musimy odłożyć wszystkie nasze spory i zjednoczyć się w jednym komitecie wyborczym, który będzie reprezentował wszystkie siły polityczne i pozwoli w przyszłości wszystkim siłom politycznym partycypować w sprawowaniu władzy. W przeciwnym wypadku Polska przez kolejne lata znów będzie pogrążona w walce politycznej i społecznej jednej formacji POPIS, która pogrążyła nas w największym kryzysie społecznym od czasu PRL.

Podążajcie za mną, a RAZEM zwyciężymy ! Przestańcie liczyć, na to jakie poparcie może liczyć Wasz kandydat, bo nie ma znaczenia czy zdobędzie on 5%, 7% czy może 12%, jeżeli tak naprawdę wybór przedstawiony w mediach zostaje ograniczony do kandydata AWS lub kandydata AWS. Pomyślcie o tym ile możemy wszyscy razem wygrać i jak bardzo możemy zmienić Polske, właśnie wtedy gdy Polska tej zmiany najbardziej potrzebuje. Zbudujmy razem szeroki zespół złożony z przedstawicieli wszystkich partii politycznych, który będzie reprezentował jednego bezpartyjnego kandydata nowego pokolenia. Zakończmy wreszcie sztuczny podział Polski na wschód i zachód, na PO i PIS. Nie pozwólcie by ludzie w krzyku desperacji, złości i frustracji wyszli na ulicę nie widząc przed sobą żadnej innej alternatywy. Przecież możemy razem przy stole rozwiazywać wszystkie te problemy. Polska wyszła z epoki komunizmu tylko i wyłącznie dlatego, żę przy Okrągłym Stole potrafiliśmy rozmawiać. Dopiero po latach okazało się, że jedna partia polityczna przejęła wszystkie najgorsze wzorce z poprzedniego systemu i podzielona na dwie frakcje zdominowała życie wszystkich Polek i Polaków. Tylko kandydat bezpartyjny z szerokim poparciem całej gamy środowisk politycznych może zmienić sytuację i przynieść odnowę życia społecznego i politycznego w Polsce. Nie wolno nam dzielić Polski pomiędzy dwa zwalczające się obozy, których granica przebiega wzdłuż linii Wisły. Musimy pozostać zjednoczeni jako Naród, ponieważ tylko zjednoczeni mamy szansę obronić się przed duchem przeszłości powracającym od wschodu w nowej postaci. Jeżeli tego nie zrozumiecie, to przypomnijcie sobie jak wyglądała sytuacja społeczno-polityczna w Polsce na początku XX wieku? Polak strzelający do Polaka, podział Polski na Endecję i Sanację, tak jak dzisiaj pomiędzy PO-PIS. Czy to Wam nie przypomina tego, czego świadkami jesteśmy dzisiaj ? W tym całym wewnętrznym sporze zostaliśmy rozdarci przez wroga z zewnątrz, który podobnie jak dzisiaj jest zjednoczonym społeczeństwem jak nigdy dotąd ! Czy to nie przemawia do Waszej odpowiedzialności i wyobraźni ?!

Jeżeli nie przemawia do Was początek XX wieku w Polsce, to przypomnijcie sobie jak wyglądał początek XIX wieku dla naszej Ojczyzny ! Nie wolno nam po raz kolejny popełnić tego samego błędu ! Zrozumcie, że od tego zależy życie i bezpieczeństwo Was i Waszych dzieci ! Już w tej chwili więcej polskich dzieci rodzi się poza granicami kraju niż w jego granicach ? Już w tej chwili tylko 17 na 100 Polaków nie rozważa emigracji zarobkowej. Już w tej chwili politycy partyjni dwóch głównych partii plują nam wszystkim w twarz i wmawiają nam, że nie było to nic więcej jak tylko skrót myślowy. Gdzie jest granica Waszej godności ? Musimy razem przywrócić wiarę w Polskę ! Respublica Serenissima - Rzeczpospolita wszystkich obywateli ! Jedna wspólna Ojczyzna !

Wszyscy musimy się zjednoczyć ! Musimy odnaleźć w sobie te pokłady odpowiedzialności, nadziei, miłości i patriotyzmu, dzięki którym nasi potomkowie wybudowali wielką i piękną Rzeczpospolitą ! To właśnie dzięki jej różnorodności byliśmy największym mocarstwem w Europie i to dzięki tej mądrości szukały u nas schronienia wszystkie narody w Europie. Nie bójcie się wyjść naprzeciw swojemu przeznaczeniu i odłożyć spory partyjne na bok. Wszyscy jesteśmy obywatelami tej samej Ojczyzny i wszyscy mamy prawo decydować o jej przyszłości. Do każdego z Was osobna kieruję te słowa - podążajcie za mną, a stworzymy dzieło, z którego wszyscy będziemy dumni. Zbudujmy razem jeden wielki obóz opozycyjny, który wygra wybory prezydenckie w 2015 roku !

- Jarosław Narymunt Rożyński,