Jarosław Narymunt Rożyński

W Niemczech i Francji powstaje coraz więcej meczetów

1 listopada 2014r

W krajach Europy Zachodniej powstaje coraz więcej meczetów ze względu na rosnącą populację wyznawców Islamu. W niektórych miejscowościach możemy już doliczyć się ponad 50 nowych meczetów, a budowa kolejnych jest we wszystkich planach zagospodarowania przestrzennego miasta. Władze miast milczą w tej sprawie w obawie przed wybuchem regularnych walk z policją na ulicach swoich miast.

W mediach natomiast panuje swojego rodzaju hipokryzja. Dofinansowanie i konserwacja kościołów przedstawiane jest jako ciemnogród, zaścianek, pieniądze wyrzucone w błoto, a jednocześnie masowo budowane są meczety, ale dziennikarze po prostu boją się mówić o tym w trosce o swoje życie. W tym kontekście mówi się też o tolerancji, nowoczesności, różnorodności i multikulturowości, co nijak ma się do rzeczywistości. Przekonać o tym może się każdy chrześcijanin, który wejdzie w Paryżu czy Hamburgu do "islamskiej dzielnicy", o przekroczeniu progu meczetu już nawet nie wspominając.

Polska na razie nie widzi tego problemu i żyje w zgodzie ze wszystkimi swoimi mniejszościami religijnymi. Zawdzięczamy to między innymi jasnemu postawieniu sprawy naszej własnej tożsamości narodowej i religijnej w stosunku do mniejszości.


- Jarosław Narymunt Rożyński,