Jarosław Narymunt Rożyński

Unia Europejska odcina się od Europy Wschodniej

30 września 2014r

Kolejne oświadczenia polityków Francji i Niemiec pokazują prawdziwe oblicze naszych zachodnich sąsiadów. Zarówno sprzeciw wobec budowy baz NATO w Europie Wschodniej i jednocześnie sprzedaż broni dla Federacji Rosyjskiej - nie pozostawia tutaj najmniejszych złudzeń. Na naszych oczach dokonuje się nowy podział Europy i niestety obawiam się, że Stany Zjednoczone nie są gotowe by podjąć aktywnie stojące przed nimi zadania.

Unia EuropejskaW tej sytuacji zasadne jest pytanie, czy przypadkiem nie pod ambasadą Rosji, lecz pod ambasadą Niemiec powinny odbyć się demonstracje wyrażające dezaprobatę i niezadowolenie społeczne. Znaleźliśmy się w sytuacji, gdzie na wschodzie lecą iskry, natomiast nasi sąsiedzi z zachodu podkładają pod nasz kraj słomę i drewno, aby lepiej się w przyszłości to wszystko razem spaliło. Czy tak postępuje partner w interesach lub partner w kształtowaniu wspólnej polityki bezpieczeństwa w Europie ?

Jedno jest pewne : Europa dała Rosji zielone światło, natomiast w USA nadal świeci się żółty kolor. Nie wiadomo jakie światło sie zapali później, kiedy to nastąpi i czy w ogóle to światło zmieni swój kolor. Do tej pory prowadziliśmy złą politykę wewnętrzną i zewnętrzną, gdzie nasi politycy partyjni dosłownie lizali schody Niemieckich urzędów, co w końcu w jakimś tam minimalnym stopniu w ich ocenie im się opłaciło.

Prawda jest niestety taka, że nie możemy liczyć na nikogo. Nie możemy być pewni, że USA wesprą nas w takim zakresie jak to sobie wyobrażamy. Na NATO w Europie - z całą pewnością nie mamy co liczyć. Pozostaje nam zatem budować swoją własną politykę imperialną w Europie Wschodniej i pamiętać - że im silniejsi będziemy, tym łatwiej będzie nam znaleźć sojuszników.

- Jarosław Narymunt Rożyński,