Jarosław Narymunt Rożyński

Niemiecka propaganda to policzek dla Polski

26 września 2014r

Po raz kolejny jesteśmy świadkami fałszowania historii przez Niemcy. W atlasiie historycznym "Historica" znajduje się informacja, że niemieckie obozy śmierci, były zakładane i prowadzone przez Polaków. Jest to jeden z wielu przykładów jak masowo oddziałowuje się na opinię publiczną celem przerzucenia winy za ludobójstwo na stronę Polską.

Na jednej ze stron znalazła się taka informacja :

1942 Beginn der Massenvernichtung der europäischen Juden in den polnischen Vernichtungslagern Auschwitz, Treblinka, Majdanek, Sobibor usw.
1942 Początek masowej zagłady europejskich Żydów w polskich obozach zagłady Auschwitz, Treblinka, Majdanek, Sobibór itd.

Tego typu podręczniki oraz publikacje używane są przede wszystkim do kształtowania świadomości młodego pokolenia. Niemcy przedstawiani są tam jako naród ofiar, walczących o odzyskanie godności i ziem, z których zostali wysiedleni. Natomiast Polacy przedstawiani są jako antysemici oraz osoby najbardziej odpowiedzialne za krzywdę jakiej doświadczyli Żydzi. Jest to oczywiste kłamstwo, które od pewnego czasu nabrało już charakteru instytucjonalnego. Minister Goebels byłby zachwycony.

- Jarosław Narymunt Rożyński,


Niemcy

Mapa