Jarosław Narymunt Rożyński

Kolejny podatek, kolejny absurd

24 września 2014r

Podatek od tabletów i smartphone'ów to jeden z najgłupszych pomysłów w XXI wieku. Nie wiadomo jakie czynniki determinują, które urządzenie przez urząd skarbowy będzie zakwalifikowane jako tablet, a które jako komputer osobisty - skoro do obu można podłączyć lub odłączyć klawiaturę i myszkę. Jeszcze ciekawiej zaczyna być w przypadków telefonów komórkowych - które konkretnie modele są "smart", a które nie ?

Cały ten absurd skończy się na tym, że ludzie będą po prostu kupować w Polsce, a faktury pobierać zza granicy. Sklep Apple jest tutaj najbardziej wyraźnym przykładem, że można to bez problemu zrobić już teraz. Operatorzy sieci komórkowych wyjdą za to obronną ręką, bo w końcu będą mogli wciskać gorsze modele za wyższą cenę, śrubując jednocześnie ceny najnowocześniejszych urządzeń.

Wprowadzenie tego podatku w znaczący sposób będzie hamować nasz rozwój cywilizacyjny poprzez podniesienie ceny dostępu do najnowszych technologii. Dla urzędującej ekipy ważniejsze są jednak obietnice wyborcze, darmowe mieszkania pracownicze, gwarancja zatrudnienia do emerytury i inne koszmary rodem z polskiego komunizmu, a nie rozwój cywilizacyjny państwa czy też dostęp do najnowszych technologii. Przecież nie od dzisiaj znana jest zasada, że im głupsze społeczeństwo - tym łatwiej nim manipulować. Od 25 lat skutecznie jedna partia AWS pod postacią dwóch frakcji PO i PIS skutecznie zmonopolizowała polską scenę polityczną wprowadzając takie cuda jak podatek od deszczu, podatek od suszy, dopłaty do kopalni, w której nie ma węgla i wiele, wiele innych. Naród otumaniony przez media głównego nurtu wciąga bezwładnie te opary absurdu nie widząc już od dawna różnicy pomiędzy postkomunistyczną groteską a otaczającą rzeczywistością. Jeśli człowiek natomiast ma odrobinę rozumu w głowie i odwagi żeby zobaczyć jak wygląda życie ludzi w Europie Zachodniej - to bardzo szybko zaczyna rozumieć w jakim świecie żył w Polsce i jak bardzo rzeczywistość z telewizora odbiega od rzeczywistości prawdziwej, namacalnej.

- Jarosław Narymunt Rożyński,