Jarosław Narymunt Rożyński

ZUS to nowotwór z przerzutami

19 czerwca 2014r

Piramida finansowa jaką jest ZUS przypomina do złudzenia nowotwór z przerzutami. Im dłużej czekamy z jego usunięciem, tym większe ryzyko, że rozniesie się na kolejne organy, nieubłaganie doprowadzając swojego żywiciela, czyli pacjenta - do śmierci.

Wynagrodzenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych są dobrym przykładem patologii tej instytucji. Widełki wynagrodzenia dla stanowiska księgowego zaczynają się od 5880zł a kończą na 17 630zł bez dodatków, które są tam swojego rodzaju wisieńką na torcie. Trzeba zamknąć oczy, żeby wyobrazić sobie skalę tego zjawiska - ponad 46 tysięcy osób zatrudnionych na urzędniczych etatach w jednej instytucji. To więcej niż liczba mieszkańców nie jednego miasta w Polsce. Budynki ZUS bardziej przypominają super nowoczesne inwestycje giełdowych koncernów paliwowych niż siedziby państwowego urzędu.

Wszystko to za nasze pieniądze.

Najniższe wynagrodzenie w ZUS to ustawowa płaca minimalna, która obejmuje tylko sprzątaczki i gońców. Jest to zaledwie kilkadziesiąt etatów w całej Polsce, a więc promil w tej całej patologicznej organizacji.

Im szybciej wytniemy ten nowotwór z naszego ciała, tym szybciej zaczniemy wracać do zdrowia.
Nie podejmując żadnej akcji - sami świadomie skazujemy się na śmierć.

- Jarosław Narymunt Rożyński,