Jarosław Narymunt Rożyński

Google dostrzega w Polsce ogromny potencjał

13 czerwca 2014r

Niemal jednocześnie z wizytą Baraka Obamy zbiegło się w Polsce jeszcze jedno wydarzenie. Dyrektor wykonawczy Google - Eric Schmidt - zapowiedział uruchomienie w Polsce ośrodka dla startupów technologicznych - Google Campus. Jest to trzeci taki punkt na świecie - pozostałe dwa znajdują się w Londynie i Tel Avivie.

Jest to przede wszystkim znaczące wsparcie innowacyjności i przedsiębiorczości, znacznie przekraczające swoimi możliwościami to co oferuje Unia Europejska lub polski rząd. Od razu przypominają mi się słowa Georga Friedmana, który wielokrotnie mówił, iż polityka Stanów Zjednoczonych nie polega na rozdawaniu broni wszystkim krajom, które o to poproszą - lecz przede wszystkim na wsparciu technologicznym dla sojuszników, których uznają za ważnych w długotrwałej perspektywie rozwoju. Prezydent USA zadeklarował, że Polska jest obecnie najważniejszym sojusznikiem.

Jest to w końcu również znaczący sygnał, że wsparcie dla naszej gospodarki nie popłynie poprzez przelewy na konta instytucji politycznych, które te środki roztrwonią, ale poprzez wsparcie realnych przedsięwzięć biznesowych. Takie podejście wprowadza bezpośrednio zmiany w danym społeczeństwie niezależnie od tego jaka opcja polityczna jest obecnie u władzy.

Google to najbardziej innowacyjne, skuteczne i dochodowe przedsiębiorstwo na świecie.

- Jarosław Narymunt Rożyński,